1920_x_800_hlavni_tema_vs__1.jpg

Alpine odhaluje svou budoucnost - hypercar pro nejvyšší třídu Endurance - A424_β

  • Alpine představuje A424_β, předobraz svého hyperautomobilu, který bude soutěžit v závodech FIA World Endurance Championship od roku 2024.

  • Tento vůz je výsledkem úzké spolupráce týmů Alpine a Oreca. LMDh prototyp nastavuje značku Alpine na cestu k automobilové a sportovní dokonalosti.

  • Jeho elegantní design byl představen ve zbrusu novém paddockovém centru Alpine (Alpine Paddock Centre), které se nachází na okraji okruhu Circuit du Mans.

NOVÁ ÉRA

Společnost Alpine, která je ve vytrvalostních závodech přítomna od roku 2013, obnovuje a potvrzuje svou lásku k závodění vstupem do prémiové třídy mistrovství světa ve vytrvalostních závodech (FIA WEC). Model A424_β zahajuje tuto novou kapitolu tím, že navazuje na sportovní dědictví značky. Prostřednictvím svého designu, který odhaluje stylistické kódy budoucího sériového modelu díky předpisům LMDh, ilustruje tento prototyp sportovní charakter značky Alpine a zároveň ztělesňuje její ambice v srdci disciplíny, v níž bude soupeřit s největšími jmény motoristického sportu.

VÝSTIŽNÝ NÁZEV

Svým designem A424_β potvrzuje DNA značky a zároveň předznamenává její budoucnost. Jeho Název A424_β je toho symbolem: pojmenování A následované třemi číslicemi začínajícími na 4 respektuje tradici vítězství značky Alpine ve vytrvalostních závodech, 24 je ozvěnou závodu 24 hodin Le Mans a 4 je odkazem na vítězství značky Alpine ve vytrvalostních závodech Le Mans a 2024 a β označuje jeho poslední fázi před startem.

A424_β je ztělesněním alpské elegance a sportovnosti. Skutečné automobilové dílo automobilového umění, předznamenává budoucí světelný podpis značky Alpine na mimořádně přední části, zatímco zadní část odhaluje dva výjimečně působivé šípy ve tvaru písmene A. Trojúhelníkový motiv symbolizující alpské sněhové vločky prosvítá i ve zpracování blatníků a zadního křídla.

Kolem kokpitu zaujme řidiče místo v srdci karoserie, která byla zušlechtěna, očištěna a vyhlazena jako silniční supersport. Boky vozu jsou rovněž inspirovány těmi z Alpenglow Manifest Alpine, ztělesňující fascinující budoucnost sériových i soutěžních modelů značky.

„Vytrvalostní závody vstupují do nového zlatého věku a my se těšíme, že k němu přispějeme. Po deseti letech spolupráce s naším dlouholetým partnerem, společností Signatech, začínáme novou kapitolu našeho dobrodružství v této fascinující disciplíně.
Od svého založení Jeanem Rédélé usilovala společnost Alpine o dosažení vrcholu. A děláme vše, co je v našich silách, abychom se tam dostali. Díky naší ambiciózní strategii jsme jednou z mála značek, které v posledních třech letech souběžně startovaly v několika mistrovstvích světa pod hlavičkou FIA, a to díky zavedení inovativních předpisů, které nám umožňují vytvořit synergii mezi našimi programy.
Ambice společnosti Alpine, která se zrodila ze soutěže pro soutěž, jsou živé a rostou. Motorsport není jen koníčkem. Proudí v žilách a v DNA naší "skupiny závodníků". Pětačtyřicet let po našem historickém vítězství v závodě 24 hodin Le Mans, zde není naše přítomnost náhodná. Dnes to znovu dokazujeme odhalením modelu Alpine A424_β, předobrazu našeho vozu v kategorii hypercar, který má od příštího roku vyzvat ty nejlepší závodníky.
V souladu s našimi hodnotami tento nový prototyp promítá značku se šípovitým A ve znaku do budoucnosti a zároveň jde ve stopách našich výtvorů, počínaje Alpenglow a A290_β. Je dravý, elegantní a výrazný svým symbolickým a ikonickým designem. Ztělesňuje naši současnost i budoucnost, a to díky zapojení našich designérů do jeho vývoje.
Tento projekt byl téměř dva roky obrovským lidským dobrodružstvím, které propagovalo naše ambice i mimo závodní dráhu. Pod vedením Bruna Famina a divize vozidel Viry-Châtillon naši zaměstnanci a partneři neúnavně pracují na tom, aby byl vůz ohromně úspěšný. Již nyní je vizuálně jedním z nich a my usilovně pracujeme na tom, aby byl od příštího roku také sportovně úspěšný.
Nepodceňujeme úkol, který nás v této vzrušující výzvě čeká. Zůstáváme skromní, ale odhodlaní prosadit se na obou stranách Atlantiku. Doufáme, že všem fanouškům motoristického sportu nabídneme velkolepé bitvy, a chceme jim vzkázat jediné: uvidíme se na trati!“

Laurent Rossi, generální ředitel značky Alpine

759_x_506__1.jpg
359_x_240__1.jpg
359_x_240_b__1.jpg
Prodáváme vozy značek
Cookies