sluzby2.jpg

SVĚT ALPINE

HISTORIE ALPINE

Společnost Alpine založil v roce 1955 Jean Rédélé, mladý muž s vášní pro závodění. Svou společnost pojmenoval po svém oblíbeném závodišti: Alpy. Když byl v roce 1962 představen první silniční vůz A110, společnost se začala rozvíjet. V této době společnosti Alpine a Renault úzce spolupracovaly a vozy Alpine se prodávaly a servisovaly v prodejnách Renault. Počátkem 70. let se Alpine stala významnou silou ve vrcholných soutěžích rallye. V roce 1971 se Alpine poprvé umístila na prvních třech příčkách na slavné Rallye Monte Carlo a v roce 1973 znovu.

V témže roce se stal vítězem mistrovství světa v rallye. Současně se zvýšil prodej silničních vozů Alpine. Společnost Alpine postavila v roce 1969 v Dieppe speciální továrnu - na stejném místě, kde se dnes vyrábí model A110 - a v roce 1971 zahájila výrobu modelu A310. O dva roky později kupuje společnost Alpine skupina Renault. Nejslavnějšího triumfu v motorsportu dosáhla Alpine v roce 1978, kdy vyhrála závod 24 hodin Le Mans.

V 70. a 80. letech továrna pokračovala ve výrobě inovativních silničních vozů, včetně modelů A310 V6 a GTA. Výroba Alpine byla definitivně ukončena v roce 1995. V roce 2017 značka představila nový model A110, sportovní vůz, který je věrný nadčasovým zásadám Alpine, tedy kompaktnosti, lehkosti, agilitě a radosti z jízdy.

V roce 2021 se společnosti Alpine Cars, Renault Sport Cars a Renault Sport Racing spojily pod vlajkou Alpine a staly se značkou Skupiny Renault pro inovativní, autentické a exkluzivní sportovní vozy.

2021_-_alpine_story.jpg
jean_redele_-_1967.jpg
dieppe_alpine_plant__square.jpg

ALPINE NA ŠPICI INOVACÍ

Po úspěšném roce 2021 s velmi silným nárůstem objemu prodeje (+74 %, 2 659 prodaných kusů) pokračuje Alpine ve svém mezinárodním rozvoji v rámci Renaulution a otevírá svůj ambiciózní strategický plán otevřením nového teritoria v České republice.

Alpine je ztělesněním francouzské automobilové excelence a má za sebou slavné dědictví v oblasti motorsportu, v němž v průběhu své historie dosáhla pozoruhodných vítězství a v němž pokračuje i dnes prostřednictvím Formule 1, mistrovství světa ve vytrvalostních závodech a mnoha dalších sportovních disciplín, v nichž se angažuje. Alpine se vyznačuje také svým výrobním závodem v Dieppe (Francie), kde vysoce kvalifikovaní odborníci vyrábějí model A110. Značka Alpine disponuje všemi interními zdroji potřebnými pro rozvoj značky (design, inženýrství, podpůrné funkce atd.), které jsou podporovány skupinou Renault a Aliancí, aby bylo možné využívat sdílené technologie a synergie.

spice-inovaci-1.jpg
spice-inovaci-2.jpg
spice-inovaci-3.jpg

ALPINE A SOUTĚŽE

Alpine F1 Team

V září 2020 skupina Renault oznámila, že značka Alpine, která se zrodila z automobilových závodů, se rozšíří a vstoupí do mistrovství světa Formule 1. Od sezóny 2021 se tým Renault Group F1 stane Alpine F1®Team, který bude vybaven hybridním motorem Renault E-TECH.

Alpine Elf Endurance Team

Po vstupu do Formule 1 Alpine urychluje svůj vzestup na nejvyšší úroveň motoristického sportu a od sezóny 2021 vstupuje do kategorie Hypercar mistrovství světa ve vytrvalostních závodech. Tým Signatech Alpine, který se účastní vytrvalostních závodů od roku 2013, získal dva evropské tituly, dva tituly mistra světa a tři vítězství ve třídě LMP2 v závodě 24 hodin Le Mans.

2022_spanish_grand_prix_friday__kopie_.jpg
2022_spanish_grand_prix_friday.jpg
2022_spanish_grand_prix_friday__kopie_2___upd.jpg
2022_-_alpine_elf_endurance_team__kopie_.jpg
2022_-_alpine_elf_endurance_team.jpg
2022_-_alpine_elf_endurance_team__kopie_2_.jpg
Prodáváme vozy značek
Cookies